Az Osterhout Design Group (ODG) és a NASA nemrég közös sajtóközleményt adott ki, amiből kiderül, hogy együttműködésük fő célja a virtuális és a kiterjesztett valóság felhasználása az emberi űrutazások, illetve végső soron a NASA missziói során.
Az ODG egy 1999-ben alapított technológiai inkubátorház, ami viselhető eszközökre specializálódott. Hat éve dolgoznak saját okosszemüveg megoldáson, tehát a rendelkezésre álló információk alapján korábban kezdték, mint a Google. Abban is különböznek a keresőóriástól, hogy ezalatt végig első sorban az amerikai kormánnyal, illetve üzleti ügyfelekkel együttműködve igyekeztek megtalálni a leghasznosabb megoldásokat és kiaknázni a technológiában rejlő lehetőségeket. Az ODG szemüvege bármire képes, amit egy mai táblagéptől elvárunk, csak sok esetben nem kell hozzá a kezünket használni.
Különböző szenzorok érzékelik a felhasználó pozícióját, tekintetét és annak fókuszát, illetve a mozgás irányát. Ezeknek köszönhetően olyan háromdimenziós képet képesek a használó elé tárni, amivel a közlemény szerint sosem látott minőségű és reakcióidejű virtuális valóság jön létre.
A cikk folytatása az ITcafe.hu oldalon olvasható.